Pages

Ads 468x60px

Bajnok a Packers

A XLV. Super Bowlt 31-25 arányban a Green Bay nyerte a Pittsburgh ellen a Cowboys Stadiumban

Bár a döntőre kilátogató 103219-es nézőközönség egy hajszálnyival elmaradt az 1980-as rekordtól, és sem Christina Aguilera elrontott himnusza, sem a Black Eyed Peas hamiskás éneklése nem vonul be a Super Bowlok történetének emlékezetes momentumai közé, magára a mérkőzésre egy szavunk sem lehet. A vártnál talán kicsit több pont született, de izgalomban nem volt hiány, a Lombardi trófea sorsa pedig egészen az utolsó percig kérdéses volt. Az Aaron Rodgers vezette Green Bay támadógépezete jól használta ki a Steelers védelmének megingásait, míg a 3-0-ás labdaszerzési mutató a Sajtfejûek D#-ét dicséri, amiből az egyiket közvetlenül hét pontra váltották egy Interception return TD-ből. Nem játszottak persze hibátlanul és a Pittsburgh is óriásit küzdött, ám az ellenállhatatlan – és az MVP-címet is megszerző – Rodgers 304 yarddal és 3 TD passzal térdre kényszerítette Polamaluékat. A Packers a győzelemmel 1966, 1967 és 1996-os szezon után a negyedik Super Bowl-sikerét aratta